Tuvaletlerde UV-C ışınıyla ile Dezenfeksiyon

Son zamanlarda ortaya çıkan hastalıklarla birlikte temas ettiğimiz her yer hastalık yapıcı mikroorganizmalar içeriyor, özellikle de tuvaletler.

Bu mikroorganizmaların en kolay çoğalabildiği alan olan tuvaletlerde ise temas etmeden kullanılan cihazlar olsa bile bir yerlere mutlaka temas ediyoruz. Ayrıca hastalık yapıcı mikroorganizmalar yüzeye temas eden canlılara bulaşma eğilimi göstermekle birlikte havada asılı olarakda bulunur ve solunum yoluyla canlılara enfekte olur. Birçok patojen insan sağlığına doğrudan veya dolaylı olarak zarar verebilir.

Peki UV-C nedir ve UV-C ışınıyla dezenfeksiyon sağlanır mı?

Ultraviyole-C (morötesi) kısaca UV-C olarak ifade edilir. Çıplak gözle görülemeyen, 200-280nm dalga boylarına sahip olan ve ozon tabakasından geçemediğinden, dünyaya ulaşamayan güneş ışınlarına denir.

UVC dalga boyuna sahip cihazlar, havada asılı olarak ve yüzeyde bulunan hastalık yapıcı mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak üreme kabiliyetini engeller ve tuvaletlerde bulunabilecek olan virüs, bakteri ve küf gibi hastalık yapan mikroorganizmaların ( Coronavirüs, Ebola, Kuş gribi, Domuz gribi, Legionella, İnfluenza vb) ortamdan arındırılmasını sağlayarak yüzey ve hava kalitesinin artırılmasında yardımcı olur.

Tora ekibi tarafından tasarlanan UV-C yüzey ve hava dezenfeksiyon cihazları 7/24 etkin ve online kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. İnsan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri önlemek adına içerdiği hareket sensörleri sayesinde ortamdaki tüm hareketleri algılar ve otomatik olarak çalışmayı durdurur. Böylece cihaz, UV-C ışınlarına olası maruziyeti engeller.Comments are closed.